Dom od środka 2 - edycja II

Termin

wrzesień – grudzień 2016

Liczba uczestników

40 osób

STRONA PROJEKTU

Logo - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Projekt jest współfinansowany w ramach programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Oparcie dla osób z zaburzeniami psychicznymi” edycja 2016

Projekt „Dom od środka 2” stanowi kontynuację prowadzonego przez Stowarzyszenie Pracownia Filmowa „Cotopaxi” w 2014 roku projektu „Dom od środka”. Projekt bazuje na rozwijanej przez nas technice Participatory Video (wideo uczestniczące).

Pod pretekstem warsztatów filmowych uczymy wyrazić siebie, swoje obawy, talenty, możliwości, wszystko czym uczestnicy chcą się podzielić. To uczestnicy grupy decydują o formie i kształcie produktu końcowego jakim jest film. Wideo uczestniczące jest zarówno zbiorem konkretnych umiejętności pozwalających grupom na wypracowanie własnych wypowiedzi filmowych, jak podejściem w którym wszyscy czują się równie ważni, twórczy i sprawczy.

W projekcie udział wezmą uczestnicy trzech warszawskich Środowiskowych Domów Samopomocy – na Bielanach, na Żoliborzu oraz na Ochocie. Pięć kilkuosobowych grup uczestników przez kilka miesięcy (8 warsztatów dla każdej grupy) będą poznawać sprzęt filmowy, podstawy pracy na planie i cały proces realizacji filmu. Uczestnicy, z pomocą doświadczonych trenerów i wolontariuszy, nie tylko opanują podstawy techniczne, ale i zbudują wypowiedzi filmowe, rozpoznając w najbliższym otoczeniu tematy ogniskujące najwięcej emocji i refleksji.

Integralną częścią projektu będzie kinowa premiera filmów 14 grudnia w Kinie Muranów, która będzie okazją na świętowanie zakończenia pracy i podzielnia się własnymi filmami z bliskimi uczestników.