Zespół

Łukasz Szewczyk Łukasz Szewczyk Prezes zarządu, trener

Łukasz Szewczyk

Prezes zarządu, trener

Łukasz Szewczyk

Z doświadczeniem pracy w organizacjach pozarządowych, produkcji filmowej oraz w charakterze nauczyciela akademickiego w Instytucie Polityki Społecznej UW. Certyfikowany trener (certyfikat STOP) pracujący z wieloma grupami (m.in. osoby starsze, z niepełnosprawnościami, diagnozami choroby psychicznej).

Bazuje przede wszystkim na metodzie Participatory Video odnoszącej się do facylitacji, procesu grupowego, zmiany społecznej, indywidualnego wzmocnienia. Uczestnik i animator międzynarodowych szkoleń z zakresu wykorzystania audiowizualności (mi.in. program ESoDoc 2009), innowator w zakresie badań społecznych z wykorzystaniem wideo. Prywatnie entuzjasta architektury modernizmu, muzyki współczesnej, brytyjskiego kina społecznego i starych menadżerów piłkarskich.

X
Ada Gąska-Szewczyk Ada Gąska-Szewczyk Członkini zarządu, koordynatorka projektów

Ada Gąska-Szewczyk

Członkini zarządu, koordynatorka projektów

Ada Gąska-Szewczyk

Animatorka i facylitatorka. Zaangażowana w realizację projektów wykorzystujących wideo od 2010 roku. Współautorka kilkukrotnie wyróżnianego cyklu warsztatów wideo dla osób starszych „Późne debiuty”. Pracuje z różnymi grupami (głównie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, seniorami oraz młodzieżą). Posiada doświadczenie organizacji wydarzeń i szkoleń zdobyte w sektorze biznesowym i pozarządowym.

Autorka badania dot. zaspokojenia potrzeb osób starszych przez III sektor. Absolwentka m.in. warsztatu organizacji Real Time dla facylitatorów PV, kursu Digital Storytelling Facilitator Course na Uniwersytecie Aalborg w Kopenhadze, kursy filmowego w Leeds Becket Univeristy. Współpracuje również z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD HELENÓW gdzie prowadzi zajęcia fotograficzne.

X
Paulina Sierzputowska Paulina Sierzputowska Wiceprezeska zarządu

Paulina Sierzputowska

Wiceprezeska zarządu

Paulina Sierzputowska

Od 2009 roku związana z sektorem pozarządowym, działa w obszarze nieformalnej edukacji dorosłych – na co dzień związana ze Stowarzyszeniem Trenerów Organizacji Pozarządowych. W Cotopaxi zajmuje się projektowaniem i redakcją stron internetowych.

Absolwentka warsztatu dla facylitatorów PV organizowanych przez Real Time i kursy filmowego w Leeds Becket Univeristy.

X

Współpracują

Anna Jałoszyńska Anna Jałoszyńska Facylitatorka, trenerka

Anna Jałoszyńska

Facylitatorka, trenerka

Anna Jałoszyńska

Studentka Wydziału Psychologii UW na specjalizacji Psychologia Wychowawcza Stosowana. Pracę w Cotopaxi rozpoczęła w 2019 roku jako wolontariuszka przy projekcie „Dom od środka”, pomagając w tworzeniu filmów przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną lub doświadczeniem choroby psychicznej. Uczestniczyła w szkoleniach z zakresu wykorzystywania metody Participatory Video w Reading (UK) oraz video w edukacji w Gijon (Hiszpania).

Jej zainteresowania naukowe skupiają się na problemach wychowawczych dzieci i w młodzieży oraz specyfice pracy grupowej. Poza tym interesuje się szeroko pojętą sztuką, szczególnie filmem i malarstwem. W wolnych chwilach rysuje, projektuje, a także szyje ubrania dla siebie lub bliskich.

X
Katarzyna Gut Katarzyna Gut facylitatorka

Katarzyna Gut

facylitatorka

Katarzyna Gut

Robieniem filmów zainteresowała się już na studiach. Co jakiś czas musi nakręcić coś nowego, choćby do szuflady. Ostatnio zgłębia tajemnice fotografii. Przez wiele lat pracowała jako wolontariuszka osób niewidomych i słabowidzących. Swoją przygodę z Cotopaxi rozpoczęła w 2017 roku, ale jak twierdzi czuje się, jakby była w niej od zawsze.

Uczestniczka kursów o gamifikacji i digital storytellingu w Gijón (Hiszpania) i Reading (UK). Miłośniczka turniejów rycerskich i lepienia z gliny.

X
Kamil Matuszczyk Kamil Matuszczyk Facylitator

Kamil Matuszczyk

Facylitator

Kamil Matuszczyk

Doktorant na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, uczestnik licznych projektów badawczych z zakresu migracji, opieki, osób starszych oraz demografii. Pracę naukową łączy z pasją związaną z tworzeniem filmów z osobami starszymi.

W Cotopaxi jako facylitator pracuje od 2012 roku. Wiedzę i umiejętności pracy z grupami defaworyzowanymi zdobywał na kursach w Reading (UK), Leeds (UK) oraz w Kopenhadze (Dania). W wolnych chwilach pasjonat kina polskiego oraz europejskiego, sztuki klasycystycznej oraz dobrej kuchni.

X
Malwina Gan Malwina Gan Facylitatorka, trenerka

Malwina Gan

Facylitatorka, trenerka

Malwina Gan

Absolwentka kursu Digital Storytelling Facilitator Course na Uniwersytecie Aalborg w Kopenhadze, kulturoznawczyni, działaczka NGO-sów, która od lat zgłębia potencjał komunikacji audiowizualnej.

Badała produkcje video rdzennych mieszkańców Meksyku i ich wpływ na politykę społeczną, uczestniczyła w projektach alfabetyzacji medialnej w Hiszpanii oraz w warsztatach wykorzystujących techniki audiowizualne w pracy z grupami defaworyzowanymi w Polsce w ramach projektów COTOPAXI. Ukończyła również 8 miesięczny kurs kształcenia liderów zmian społecznych w Indiach.

X
Karolina Grzegorzak Karolina Grzegorzak facylitatorka, trenerka

Karolina Grzegorzak

facylitatorka, trenerka

Karolina Grzegorzak

Od 2012 roku związana zawodowo z sektorem pozarządowym. Absolwentka szkoły trenerskiej STOP, międzynarodowych kursów dla Facylitatorów metody Digital Storytelling oraz Participatory Video. Specjalistka ds. zarządzania ludźmi.

Od 2013 roku związana ze Stowarzyszeniem COTOPAXI, w którym współpracowała​m.in. ​przy projektach „Późne debiuty”​ czy ​”Dom od środka”. Zainteresowana wykorzystaniem metod autobiograficznych w edukacji i rozwoju.​ Z​afascynowana jogą oraz tematem uważności. Ceni szczerość, otwartość i dobre jedzenie.

X