Dom od środka

Termin

2014 rok

Uczestnicy

20 osób

Wydarzenie

17 grudnia 2014 – premiera filmów w Kinie Wisła

Projekt współfinansowany ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach projektu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” w 2014 r.


Chcąc rozwijać ideę włączania kolejnych grup marginalizowanych oraz wzmacniać ich głos, zaprosiliśmy do naszego projektu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy na Żoliborzu. Zostaliśmy przyjęci niezwykle serdecznie przez dwie grupy: osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi.

Po raz kolejny udało nam się namówić nowe grupy do otworzenia się na przestrzeń filmową. Dostosowaliśmy warsztaty do potrzeb uczestników, jednak nasza rola nadal ograniczała się do wspierania w procesie tworzenia filmów. Udało nam się pomóc stworzyć film o porzuconym w zoo wampirze, o rytuale wokół zmywarki czy o psie, który uratował swojego właściciela przed odebraniem sobie życia. Najważniejszym momentem okazał się pokaz filmów w Kinie Wisła, gdzie oprócz łez wzruszenia, gromkiego śmiechu, wszyscy debiutanci zostali nagrodzeni wyjątkowymi statuetkami.