Późne debiuty. Seniorzy o sobie

Termin

2014

Uczestnicy

30 osób

Patronat

Honorowy Patronat Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”.

Publikacja

Wideo uczestniczące na przykładzie projektu „Seniorzy o sobie” – podsumowanie naszych projektów skierowanych do seniorów. Przedstawia uniwersalne założenia techniki, w tym nasze doświadczenia, przemyślenia teoretyczne i praktyczne uwagi.

Wydarzenie

16 grudnia 2014 – premiera filmów w Kinie Muranów

Projekt współfinansowany ze środków w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020


Seniorzy o sobie to trzecie spotkanie z nowymi uczestnikami cyklu „Późne debiuty” oraz 25 wyjątkowych pomysłów na historie filmowe. Szansę na stworzenie własnych kilkuminutowych produkcji dostali mieszkańcy Pragi Południe oraz Śródmieścia.

W trakcie nagrywania zdjęć w jednej z grup udowodniliśmy, że metoda, którą pracujemy, przynosi realne zmiany. Obecność kamery przyczyniła się do przyspieszenia decyzji administracyjnej w sprawie przyznania miejsca w domu spokojnej starości dla jednej z naszych uczestniczek. Potwierdziła to również premiera w kinie Muranów, która przyciągnęła rzesze warszawiaków zainteresowanych tym, co mówią seniorzy o sobie oraz o otaczającej ich przestrzeni społecznej.

Filmy: Tak mnie wychowałaś, Nasz klub, O to mi chodziło, Jak żyć inaczej,Miasto zostało tam…, Składak, Podglądacze, I ty zostaniesz emerytem.