Późne debiuty: Zacisze

Termin

wrzesień – grudzień 2016

Liczba uczestników

10 osób

Logo - Zakochaj się w Warszawie

Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawa.

SCHODY

Film opowiada o cyklu życia przez pryzmat… schodów. Zobaczymy jak etiuda skonstruowana o wąskie, skupione na detalu architektonicznym kadry, stara się oddać różnorodność ludzi i historii jakie ze sobą niosą.

W DRODZE

Reportaż o Kuchni Czerwony Rower, która zatrudnia osoby wychodzące z bezdomności.

To już piąty raz, kiedy najstarsi mieszkańcy stolicy stanęli za kamerą. Tegoroczna edycja projektu, organizowanego przez Pracownię Filmową „Cotopaxi”, miała wymiar lokalny i odbywała się pod hasłem: „Późne debiuty: Zacisze”. W warsztatach wzięło udział 10 seniorów z warszawskiego Targówku, którzy przez ostatnie miesiące pracowali w dwóch kilkuosobowych zespołach. Zadaniem każdej z grup było zrealizowanie krótkometrażowego filmu z wykorzystaniem techniki wideo uczestniczącego.Dzięki pomocy animatorów kultury, uczestnicy nauczyli się podstaw technicznych i poznali tajniki tworzenia filmu.

Seniorzy mieli całkowitą swobodę w realizacji swych produkcji: – Jednym z najważniejszych elementów techniki wideo uczestniczącego jest pozostawienie wolności co do tematów, formy czy gatunku filmowego – wolność w ekspresji twórczej.

Efekty tych prac można było obejrzeć 10 grudnia 2016 w Domu Kultury Zacisze podczas premierowego pokazu 2 krótkometrażowych filmów.