Projekty

WIDEO W PROCESIE EDUKACYJNYM

logo_video_in_education

Termin:

2018-2020

Uczestnicy:

30 osób

Partnerstwa :

Stowarzyszenie Pracownia Filmowa „Cotopaxi” (lider) – Polska
Real Time – Wielka Brytania
Magenta – Hiszpania
CIAPE – Centro Italiano per l’Apprendimento Permanente Italian (Center for Permanent Learning) – Włochy

Publikacje:

videoineducation.eu (En)
https://videoineducation.eu/

O projekcie

Projekt „Wideo w procesie edukacyjnym” (Video in education process) to partnerstwo strategiczne finansowane w ramach programu Erasmus+ Unii Europejskiej. Jego głównym celem jest poszerzenie zakresu działań na rzecz kształcenia dorosłych poprzez wprowadzenie działań wykorzystujących różne formy tworzenia wideo, zarówno w zakresie metodologii, jak i ICT. Edukatorzy, którzy opanują nasze techniki,będą mogli dotrzeć do większych i bardziej zróżnicowanych grup ludzi.

W okresie realizacji (2018–2020) przygotujemy raporty dotyczące różnych metod i technik, opracujemy praktyczne przewodniki oparte na pilotażowych działaniach edukacyjnych i stworzymy bezpłatne narzędzia online w celu promowania i udostępniania wyników projektu wśród nauczycieli dorosłych, trenerów, pracownicy socjalni, terapeuci i uczniowie.

Projekt „Proces wideo w edukacji” dotyczy doświadczeń i potrzeb osób zajmujących się edukacją dorosłych i potrzebą dostosowania różnych narzędzi edukacyjnych do pracy z osobami o ograniczonych umiejętnościach i kwalifikacjach. Rzeczywiście, zastosowanie środków audiowizualnych wzmacnia przesłanie, upraszcza procesy nauczania i uczenia się oraz poprawia umiejętności cyfrowe (zarządzanie sprzętem, komunikacja online itp.).

Partnerstwo projektowe powstało w ramach projektu „Innowacyjna metoda edukacji dorosłych dla przyszłości Europy” (Erasmus +). W tym czasie zauważyliśmy, ile treści audiowizualnych nadaje się do pracy z grupami o niskich kwalifikacjach i niekompetentnymi cyfrowo, tj. grupa wiekowa 60+.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt odzwierciedla jedynie stanowisko jego autorów i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

Pracownia COTOPAXI © 2023

Realizacja: ArtWEB – strony www Warszawa