Wesprzyj nas
Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej organizować warsztaty dla osób starszych, osób doświadczających niepełnosprawności i rozwijać komunikację opartą na empatii. Z uważnością na drugiego człowieka.
Liczymy na Ciebie!
Budujemy świat z uważnością na drugiego człowieka.
Pracujemy z pasją na rzecz edukacji i społeczeństwa obywatelskiego.
Pomagamy wydobyć potencjał twórczy ludzi, organizacji, firm.
Pracownia Cotopaxi powstała w 2008 roku. Naszym celem jest promowanie kultury, upowszechnianie wiedzy oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności obywatelskiej. Walczymy z wykluczeniem społecznym, wzmacniamy relacje ze społecznościami lokalnymi. Współpracujemy ze szkołami, ośrodkami pomocy społecznej, ośrodkami wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Wspieramy organizacje pozarządowe poprzez promocję ich działalności w formie audiowizualnej.
Nasze projekty m.in. Późne Debiuty, Dom od środka, Movie Mówi – zgromadziły setki uczestników/uczestniczek i były wielokrotnie nagradzane.
Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej organizować warsztaty dla osób starszych, osób doświadczających niepełnosprawności i rozwijać komunikację opartą na empatii. Z uważnością na drugiego człowieka.
Liczymy na Ciebie!
Szukasz szkolenia? Jesteś zainteresowany/a ofertą? Skontaktuj się z nami!
OFERTA >>
ŁUKASZ SZEWCZYK
Współzałożyciel, prezes zarządu, trener
Z doświadczeniem pracy w organizacjach pozarządowych, produkcji filmowej oraz w charakterze nauczyciela akademickiego. Certyfikowany trener (certyfikat STOP) pracujący z wieloma grupami (m.in. osoby starsze, z niepełnosprawnościami, w kryzysie psychicznym). Wykorzystuje w swojej pracy techniki audiowizualne (Participatory Video, Digital Storytelling), jak i autorskie metody wspierania empatii. Uczestnik i animator międzynarodowych szkoleń z zakresu wykorzystania audiowizualności (mi.in. program ESoDoc, Erasmus+). Prywatnie entuzjasta architektury modernizmu, muzyki współczesnej, brytyjskiego kina społecznego i starych menadżerów piłkarskich.
ADA GĄSKA-SZEWCZYK
Członkini zarządu, koordynatorka projektów, animatorka
Zaangażowana w realizację projektów wykorzystujących wideo od 2010 roku. Współautorka kilkakrotnie wyróżnianego cyklu warsztatów wideo dla osób starszych „Późne debiuty”. Pracuje z różnymi grupami (głównie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, seniorami oraz młodzieżą). Posiada doświadczenie organizacji wydarzeń i szkoleń zdobyte w sektorze biznesowym i pozarządowym. Autorka badania dot. zaspokojenia potrzeb osób starszych przez III sektor. Absolwentka m.in. warsztatu organizacji Real Time dla facylitatorów PV, kursu Digital Storytelling Facilitator Course na Uniwersytecie Aalborg w Kopenhadze, kursy filmowego w Leeds Becket Univeristy. Współpracuje również z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD HELENÓW gdzie prowadzi zajęcia fotograficzne.
ANNA JAŁOSZYŃSKA
Facylitatorka, trenerka
Studentka ostatniego roku Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją Psychologia Wychowawcza. Pracuje jako edukatorka oraz animatorka w instytucjach kultury, gdzie zajmuje się organizacją warsztatów dla dzieci i młodzieży. Współpracę z Cotopaxi rozpoczęła w 2019r. jako wolontariuszka przy wydarzeniu „Dom od środka”. Obecnie uczestniczy również w innych projektach Stowarzyszenia. Zajmuje się między innymi prowadzeniem badań empirycznych dotyczących warsztatów Szkoły Życzliwej Wyobraźni. Uczestniczka kilku szkoleń międzynarodowych z zakresu wykorzystania sztuk wizualnych w edukacji. Jej zainteresowania pozazawodowe obejmują historię sztuki, filmu, a także szycie i projektowanie.
KAMIL MATUSZCZYK
Facylitator
Doktor nauk społecznych (polityka i administracja), pracownik naukowy w Ośrodku Badań nad Migracjami, Uniwersytet Warszawski. Zawodowo zajmuje się realizacją badań naukowych, obejmujących zagadnienia współczesnych migracji, starzenia się społeczeństwa, polityki społecznej oraz rynku pracy. Z Cotopaxi związany od 2012 roku, najpierw jako wolontariusz, a następnie facylitator grup z osobami starszymi oraz osobami chorującymi psychicznie. W wolnych chwilach pasjonat kina europejskiego i polskiego, o którym mógłby dyskutować godzinami przy dobrym jedzeniu.
KATARZYNA GUT
Facylitatorka
Robieniem filmów zainteresowała się już na studiach. Co jakiś czas musi nakręcić coś nowego, choćby do szuflady. Ostatnio zgłębia tajemnice fotografii. Przez wiele lat pracowała jako wolontariuszka osób niewidomych i słabowidzących. Swoją przygodę z Cotopaxi rozpoczęła w 2017 roku, ale jak twierdzi czuje się, jakby była w niej od zawsze. Uczestniczka kursów o gamifikacji i digital storytellingu w Gijón (Hiszpania) i Reading (UK). Miłośniczka turniejów rycerskich i lepienia z gliny.